Biz Kimiz

BİZ KİMİZ?


LG+PARTNERS Levent Gültegin tarafından 2015 yılında kurulan, bir mimari projenin fikir aşamasından uygulanmasına kadar bulunan bütün süreçlerde Mimari Proje ve Danışmanlık hizmeti veren BIM tabanlı, İstanbul merkezli bir mimarlık ofisidir.

Birinci önceliğimiz insan faktörünü her anlamda ön planda tutmak ve gerçek anlamda yaşam alanı tasarlamaktır .  Bu bağlamda projelerimizi oluştururken, estetik, fonksiyonel, gerçeklik, sürdürülebilir, çevre dostu-ticari ve kalıcı eserler bırakma kaygısıyla tasarımlarını hayata geçiren bir mimarlık ofisi olmayı hedeflemekteyiz.  Ayrıca Statik-Elektrik-Mekanik ve Peyjaz Partnerlerimiz ile müşterilerimize en doğru şekilde  planlanmış  projeler  üretmek, tasarımın en büyük faktörlerinden biri olan kaliteyi en üst düzeyde sağlamak için teknolojiyi ve imkanlarımızı sonuna kadar kullanmaktan hiçbir zaman kaçınmamaktayız. En büyük ayrıcalığımız olan BIM uygulamalarının en büyük öncüsü olan Revit Architecture ile işverenlerimizi memnun etmek çok daha mümkün.

Revit Architecture ayrıcalığı ile partnerlerimizle birlikte BIM süreçlerini kullanarak işverenlerimize en iyi şekilde hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayede uygulama esnasında karşılaşılabilecek problemleri önceden belirleyerek, zamanında ve doğru kararlar alınmasını sağlamaktayız. Bu Verimliliği maksimum seviyeye çıkartarak uygulama öncesi ve uygulama sırasında  harcanan zamanı mimimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz.

BIM kullanımı sayesinde karşılaşılabilecek problemleri tespit ederek işverenlerimizin alması gereken kararları daha doğru ve gerçekçi boyutlara indirgiyoruz.

Revit te oluşturmuş olduğumuz proje alanları yani paftalar 2D-3D çizimler, Malzeme Bilgileri. Metraj vs. gibi bilgiler, yapılan revizyonlarla birlikte eş zamanlı olarak güncellendiği için, yapılacak revizyonların projelere aktarılması diğer platformlara göre çok daha hızlı olabiliyor. Bu sebeple işverenlerimiz Design, Ruhsat, Uygulama projeleri gibi hizmetlerimizi satın alırken Revit ile hazırlamış olduğumuz projelerin avantajlarını da satın almış oluyor.

Aynı zamanda hazırlamış olduğumuz paftalar saha da işin daha hızlı ilerlemesine de olanak sağlamakta .Bir işi yapacak kişinin projeyi okumasını kolaylaştıran paftalar oluşturmaktan ve işin tamamlanma süresini azaltmaktan mutluluk duyuyoruz.

Felsefemiz

Günümüzün yapılarında amaç, verimlilik, maliyet ve elbette ki estetik konularını ön plana çıkaran tasarımlar yapabilmek genel kriterlerimizi oluşturuyor.

Geçmişe duyulan özlemi tekrar canlandırmak için mahalle deneyimini günümüze, gerçekleştirdiğimiz yapılara taşıyarak, sosyal etkileşimi artırmayı planlıyoruz.

Kaliteli bir yaşamın temelinde tasarımın ilk unsur olduğunu düşünüyoruz. Müşterilerimiz ile birlikte zarif, verimli ve değer katılmış mimari çözümler sunmayı görev bilmekteyiz. İşlevsellik, teknoloji, doğal çevre ve düşünerek hazırlanmış tasarım çözümleri için insan etkileşimini ve entegrasyonunu kanıtlayan tasarım yaklaşımını kullanmaktayız.

Lg-Partners olarak büyük resime bakarak tasarımın ötesinde, ticari gerçekliğide yetenek ile birleştirerek mimari çözümler yapmaktayız. Uluslararası deneyim ve başarı ile tamamlanmış projelerin tecrübeleri konut, kent planlama ve daha bir çok sektörel alanda geniş bir yelpaze ile çalışmak dinamiklerimiz açısından oldukça önemlidir.

Yenilikçi ve geleneksel tasarım kriterlerini birlikte kullanmaktayız. Amacımız uygulama kolaylığı, açıklık ve zerafet duygusunu ortaya koyan binalar tasarlamaktır.

Bizim temel yetkinliğimiz, özellikle zor projelerde etkin mimari çözümler yaratmaktır.